2 березня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого ГО “Несторівський центр” презентував онлайн-курс “Публічна еклезіологія” відомого українського богослова, професора університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США), архімандрита Кирила (Говоруна). Курс вже став п’ятим, з-поміж раніше розміщених на освітній онлайн-платформі nestor 4.0, яка заснована в жовтні минулого року.
Кирило Говорун знайшов можливість приїхати до України та особисто презентувати курс “Публічна еклезіологія”. В презентації взяли участь понад сто учасників: освітяни, релігієзнавці, богослови, представники релігійних організацій.
У своїй вступній промові директор Несторівського центру Віталій Хромець зазначив, що “заснувавши Несторівський центр, ми поставили собі за мету реформування сфери освіти. І першою стратегічною ціллю визначили заповнення лакуни недостніх освітніх продуктів, пов’язаних з Церквою”.
Директор Несторівського центру Віталій Хромець зазначив, що рефлексуючи над тим, як можна надати широкій аудиторії якісну і водночас доступну освіту (т.зв. Освіта 4.0), було вирішено заснувати освітню онлайн-платформу nestor 4.0. “Саме онлайн-освіта дозволяє найбільш ергономічно задовольнити запит людей в отриманні систематизованих знань з богослов’я”, – підкреслив Віталій Хромець.
Директор Несторівського центру також звернув увагу, що завдяки онлайн-освіті вдається усунути масу бар’єрів в отриманні якісних знань: людина не прив’язана до часу та місця навчання; особи з інвалідністю чи люди в декретній відпустки в зручний час та місці можуть отримувати знання. “Онлайн-освіта дозволяє зробити навчання максимально адаптивним”, – відзначив Віталій Хромець.
У своєму виступі о. Кирило Говорун подякував усім причетним до підготовки курсу. Говорячи про онлайн-освіту о. Кирило зазначив, що “за онлайн освітою велике майбутнє”.
“Спостерігаю динамічний розвиток онлайн-освіти в США і хочу відзначити, що Україна в цьому не далеко відстала. Тому лише можна привітати ініціативу в створенні освітньої платформи nestor 4.0 як актуальну та своєчасну”, – відзначив о. Кирило Говорун.
Отець Кирило наголосив, що онлайн-освіта є демократичною, яка доступна багатьом групам, для яких здобути традиційну освіту є великою проблемою: “Платформа nestor 4.0 зараз здатна задовольняти ці потреби. І просто важливо навчитися цим сучасним освітнім технологіям”.
Він висловив думку, що “онлайн-освіта в богослов’ї фактично робить його знову апостольским, бо богослов’я, до поширення онлайн-освіти, розвивалася в традиційних офлайн формах: навчання в семінаріях, університетах, академіях. Це певною мірою призвело до того, що богослов’я втратило місіонерський принцип “іди й проповідуй”, але онлайн-освіта дозволяє повернутися до цього апостольско-євангельского принципу “навчання всіх народів”. Онлайн-освіта робить богослов’я доступним для всіх”.
Відповідаючи на питання щодо актуальності публічного богослов’я, публічної еклезіології для сучасного розвитку України, отець Кирило відзначив, що український народ – це один з найбільш релігійних народів в Європі, і потребує осмислення цієї релігійності: “Це має бути самоосмислення та самоусвідомлення народу своєї ітерації та осмислення релігії для своєї ідентичності. Це ітерація осмислення себе як суспільства через призму соціальних трансформацій. І відповіддю на це є публічна еклезіологія. Публічна еклезіологія – це Богослов’я 4.0. Це нова форма осмислення себе для народу, коли люди осмислюють те, у що вони вірять. Платформа nestor 4.0 допоможе багатьом людям усвідомлювати себе в інших ітераціях суспільного розвитку. А це є важливим для українського суспільства ”.
Курс вже зараз доступни на освітній платформі nestor 4.0 https://online.nestor.net.ua/course/view.php?id=6 і кожен бажаючий може вільно долучитися до його проходження.
Курс “Публічна Еклезіологія” розрахований на 8 лекцій, кожна з яких тривалістю в межах від 1 год до 1.30 год.
У разі успішного проходження курсу та складанням тестових завдань користувачі зможуть отримати сертифікат.